Doprava ZDARMA od 50€ !

Analýza črevného mikrobiómu

Tip
Značka: NUTRIADAPT
€160 €133,33 bez DPH
Skladom

Ak nie je Váš mikrobióm v rovnováhe prejavu sa to často slabou imunitou, nadváhou, alergiami, únavou, diabetom 2. typu, kardiovaskulárnymi ochoreniami.  Naštartujte svoju imunitu ešte dnes!

Detailné informácie

Podrobný popis

Zistite, čo všetko môže spôsobovať zlý mikrobiom vo vašich črevách.

 

bakterie firmicutes

Akceleruje premenu potravy na tuky


Rôzne bakteriálne kmene dokážu z potravy vyzískať rôzne množstvo energie. Premnoženie "zlých" baktérií tak vedie k tomu, že si z potravy vezmú viac energie a tú potom premení na tuky, ktorých prebytok telo ukladá do tukových zásob.

Negatívne ovplyvňuje vaše chute


Najnovšie štúdie potvrdzujú, že mikrobióm ovplyvňuje naše chute. Jednotlivé baktérie vyvolávajú cielene chute na potravu, ktorá je pre nich ideálnym médiom. Ľudia s nadváhou sa tým dostávajú do začarovaného kruhu - majú zvýšené chute na nezdravé jedlo, ktorého konzumácia vedie k ďalšiemu rastu podielu zlých baktérií.

vplyv chuti
zarodok

Zárodok mnohých zdravotných problémov Zárodok mnohých zdravotných problémov


Už starogrécky lekár Hippokrates tvrdil, že "každé ochorenie začína v črevách". Mnoho vedeckých výskumov ukazuje na úzky vzťah medzi mikrobiómom a zlou imunitou, nadváhou, obezitou, alergiami, únavou, diabetom 2. typu, kardiovaskulárnymi ochoreniami, tráviacimi problémami (zápcha / hnačky), zlou náladou, depresiami alebo napr. zápalovými ochoreniami.

 

 

 

 

Čo je to črevný mikrobióm


Črevný mikrobióm (predtým nazývaný mikroflóra) je pojmom zahŕňajúcim všetky mikroorganizmy osídľujúce ľudská čreva. Priemerná ľudská črevná mikrobiota váži 1-2 kilogramy, je zastúpená približne 1000 druhmi (v extrémnych prípadoch až 2500) a jej zloženie ovplyvňujú faktory, ako sú strava, životné prostredie, lieky či dokonca spôsob porodu.

Ľudské črevo obsahuje až:

100 biliónov                   2500

Jednotlivých baktérií       Rôznych druhov

crevny mikrobiom

 

 

Prvá dostupná analýza mikrobiómu v SR
Spoznajte, ako mikrobióm ovplyvňuje konkrétne vaše telo. Naša unikátna metóda založená na komplexnej molekulárnej biologickéj analýze 4 vybraných bakteriálnych kmeňov odhalí, či práve u vás nespôsobujú baktérie neschopnosť chudnúť a či vám nehrozia závažné choroby. Analýza zároveň slúži ako prvý krok k náprave. Akonáhle zistíme skladbu vášho mikrobiomu, sme schopní odporučiť vhodné potraviny a prebiotiká "na mieru", ktoré povedú k vráteniu správnej rovnováhy.

 

firmicutes bacteriodetes lactobacilus bifidobacterium

Firmicutes

Baktérie Firmicutes sú v čreve zodpovedné za rozklad zložitých tukov na jednoduchšie vstrebateľné látky. Ich zvýšené zastúpenie môže viesť k obezite.

 

Bacteroidetes

Medzi tieto kmene patria prevažne baktérie, ktoré využijú menej energie z potravy. Energetická výťažnosť u nich nie je tak veľký ako u Firmicutes a s nadsádzkou sú teda považované za ochrancu proti obezite.

Lactobacillus

Pre organizmus veľmi dôležité baktérie. Podieľajú sa totiž na najrôznejších metabolických a imunologických pochodoch, ktoré udržujú rovnováhu v tele.

Bifidobacterium

Přínos týchto baktérií spočíva v ich účasti na reguláciu zápalových procesov. Zároveň tiež môžu spôsobovať znižovanie hladiny cholesterolu v krvi a pečeni.

 

UPOZORNENIE:

Po doručení sady k vám domov kontaktujte prosím vášho špecialistu a upresnite mu číslo odberovej sady, ktoré je uvedené na obálke pribalenej k sade. Ďakujeme.