Doprava ZADARMO !
6 hodnotení

Omega-3 test Index plus

Test Omega-3 Index plus je jednoduchý domáci diagnostický test.Vyšetrenie krvi je zamerané na zistenie množstva esenciálnych omega-3 mastných kyselín (EPA a DHA) v bunkovej membráne červených krviniek, vzájomného pomeru omega-3 a omega-6 mastných kyselín a množstva trans-mastných kyselín.

 

Kód: OMT1996
Značka: NUTRIADAPT
€81 / ks €67,50 bez DPH
Kategória: Služby
Hmotnosť: 0.1 kg
nutriadapt omega test
Tip

Esenciálne mastné kyseliny sú typy tukov, ktoré musíme prijímať v strave, pretože si ich náš organizmus nedokáže vytvoriť sám. Ich funkcia v organizme je mimoriadne dôležitá:

  • posilňujú imunitný a kardiovaskulárny systém
  • podieľajú sa na správnom rozvoji nervového systému
  • tlmia zápaly
  • pomáhajú telu absorbovať dôležité živiny
  • podieľajú sa na správnej funkcii buniek a na kvalite zraku
  • pôsobia ako ochrana pred chronickým ochoreniami (vrátane reumatoidnej artritídy, aterosklerózy, dyslipidémie, cukrovky, obezity a zlyhania srdca).

 

Okrem dostatočného príjmu mastných kyselín je pre správne fungovanie nášho organizmu vhodné poznať aj pomer medzi omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami. Oba druhy sú dôležité a ich pomer by mal byť v rozmedzí 3:1 – 5:1 v prospech omega-6 mastných kyselín. Pri nevyváženosti dochádza napríklad k narušeniu zrážanlivosti krvi a k tvorbe zápalov.

Koncentrácia trans mastných kyselín v krvi by mala byť čo najnižšia. Na jej hladinu na najväčší vplyv naša strava. Trans mastné kyseliny sa podieľajú napríklad na vzniku aterosklerózy, majú celkovo negatívny vplyv na celý kardiovaskulárny systém, zvyšujú hladinu LDL cholesterolu a podieľajú sa na vzniku nádorových ochorení.

NUTRIADAPT predstavuje vysoko odbornú starostlivosť, ktorá je založená na klinických štúdiách a najnovších trendoch v oblasti výživy. Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Zohľadňuje vaše individuálne potreby, ako je napríklad frekvencia denných porcií alebo chute, a navyše vám nájde najvhodnejší výživový smer, ktorý vám bude chutiť a pomôže riadiť hmotnosť po zvyšok života. Pomáha klientom zorientovať sa vo výžive a naštartovať také stravovanie, ktoré prospeje telu a povedie k dlhodobo udržateľnej hmotnosti. Špecialisti NUTRIADAPT musia prejsť náročným vzdelávacím procesom, aby sa o vás mohli postarať. NUTRIADAPT sa nesústredí iba na chudnutie, pomôže vám aj pri udržiavaní hmotnosti, pri cielenom priberaní, pri výžive seniorov či detí a rovnako pri rôznych ochoreniach ako sú napríklad diabetes, celiakia alebo histamínová intolerancia.

NUTRIADAPT je taktiež český výrobca zameriavajúci sa predovšetkým na výrobu a vývoj zdravej stravy, ktorá napomáha redukovať hmotnosť a zlepšovať celkovú kondíciu. Okrem prípravkov na chudnutie sa zameriava aj na výživové doplnky blahodarne pôsobiace na ľudský organizmus. Používa vlastné originálne receptúry a overené suroviny, čím zabezpečuje kvalitu svojich výrobkov. Na vývoji týchto výrobkov spolupracuje s poprednými odborníkmi. V portfóliu jej výrobkov nájdete spaľovače, probiotiká a prebiotká, produkty podporujúce imunitu, správnu funkciu srdca a ciev, detoxikáciu, chutné tyčinky, sušienky a mnohé ďalšie produkty.